Nu reusesc sa scap de sinusita

Boli respiratorii

Postata de Aicha cu 11 ani in urma.

Buna ziua. De cca un an de zile nu reusesc sa scap de nas infundat si de curs nasul. dimineata ma trezesc cu nasul infundat si dupa ce iau tratament, sunt bine o perioada scurta de timp dupa care reapare. am fost la medic, diagnosticul sinuzita, am luat antibiotice, dar tot efect de scurta durata. Ce ar trebui sa fac sa scap de aceasta situatie neplacuta?

Raspunsuri (3)

victoras

acum 11 ani

Poate nu este sinuzita ci rinita alergica,in acest caz nu folosesc antibioticele ci antihistaminele.ORL-istul ti-a pus acest diagnostic(sinuzita)?

Aicha

acum 11 ani

da, mi s-a facut radiografie, si mi s-a pus diagnosticul de sinuzita.

carmenitza_12

acum 11 ani

incearca Sinutox. e un tratament foarte bun, testat de mine. e facut din plante, nu tb luat cu antinflamator, ceea ce-l face sa fie bine tolerat de catre stomac.