Nu pot imhala diza necesara de oxigen

Boli respiratorii

Postata de alexluta cu 12 ani in urma.

Buna seara. In urma cu aprox 2 luni am fost diagnosticat cu pneumonie interstitiala. Dupa 9-10 zile de tratament, totul a fost ok. De cateva zile simt ca nu pot trage destul aer in plamani; in special partea stanga. M-au consultat 2 pneumologi si un medic primar de medicina interna. Rx pulmonar este in regula si ecocardiografia se prezinta a fi in limite normale. Ce sfaturi imi puteti da?

Raspunsuri (7)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

o bronhoscopie si CT toracic

alexluta

acum 12 ani

Va multumesc pentru promptitudine. O seara cat mai placuta.

alexluta

acum 12 ani

Buna seara. Credeti ca se poate sa vin la dvs pentru un consult clinic eventual o tomografie/bronhoscopie? Va multumesc

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

da

alexluta

acum 12 ani

Va multumesc din suflet. Imi puteti spune in ce zi/ora as putea veni pentru consult si la ce spital?Conform profilului dvs practicati la Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta" si la Spitalul Clinic de Urgenta „Sfantul Ioan” Bucuresti. Un weekend cat mai placut.

Buna

acum 12 ani

Buna, poti uita medicina clasica si toate analizele. Trebuie sa mergi la un medic homeopat bun, caci numai cu homeopatia poti vindeca asa ceva. Medicamente chimice nu exista pt. ce ai si aceasta este des chiar urmarea tratamentelor chimice date. Deci schimba macazul daca vrei sa te vindeci de tot, dar trebuie sa mergi la un medic homeopat adevarat, nu la amatori. Iti recomnand pe Dr. Adrian Receanu in Iasi sau pe Dr. Ileana Rindasu in Bucuresti.

alexluta

acum 12 ani

Buna. Iti multumesc pentru sfat. Probabil ca voi merge si la un medic specialist in homeopatie. Dar, mai intai as vrea sa-mi mai fac unele investigatii precum cele mentionate de mai sus de catre Dna Dr Cranta. Apropo, ai avut ceva asemantor? Cunosti persoane cu acelasi simptome si singura solutie a fost homeopatie? Poti detalia putin, te rog? Multumesc.