nu mai poate respira deloc

Boli respiratorii

Postata de Elena-Catalina2 cu 15 ani in urma.

buna ziua...am nevoie urgent de ajutor
bunicul meu (80 de ani) are inima marita, aceasta ii apasa plamanii si nu mai poate respira deloc... am trecut prin toate medicamentele, spray-urile, iar acum foloseste un aparat pentru respirat...problema este ca la inceput se simtea bine cu el..dar a inceput sa-l foloseasca tot timpul...chiar si pe timp de noapte... si tot nu mai poate respira...de cateva zile se simte foarte foarte rau....medicii spun ca nu prea mai au ce face...ultimul medicament prescris este broncho-vaxom...dar starea lui se inrautateste pe zi ce trece... este foarte slabit..nu mai poate respira aproape deloc...am nevoie urgent de un sfat...ce mai putem face? (despre operatie nu poate fi vorba) va rog mult sa ma ajutati..
Ana

Raspunsuri (1)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Sfatul pe care ti-l pot da este sa mergi cu bunicul tau sa-si mai faca o ecografie a inimii.
De obicei, dupa ce ecocardiografia a fost executata, medicii cardiologi ii prescriu pacientului mai multe pilule decat lua pana la acest test, fiindca ecografia inimii stie sa descopere riscuri mai mari ce pandesc inima.
Multa sanatate si sa ne tii la curent