Nodul pulmonar singular ?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11563724161 cu 4 ani in urma.

Buna ziua , acum 2 luni am simtit ca nu pot respira , ma tinut in capul pieptului , am facut analize 2 , radiografii care au iesit bine , un CT in care s-a vazut un nodul de 6mm , nu am avut alte probleme , am avut stari de ameteala , lupsa poftei de mancare cam 2 3 zile , nu am slabit , am avut dureri de cap groaznice (RMN fara probleme la cap, limite normale ) mananc tot la fel, ca inainte , dar ma ingrijoreaza acest nodul de 6 mm ,am uitat sa va mentionez ca toate acele simtome doctorii le-au pus pe lipsa nicotinei , adica sefrajul , pentru ca inainte cu o zi sa inceapa problemele am renuntat la tigari dupa 20 de ani .Cineva care a mai avut asemenea probleme , as dori un sfat ceva , pentru nodul mi sa spus doar atit ca are 6 mm si trebuie repetat CT in 6 luni

Raspunsuri (1)

Utilizator11632030258

acum 2 ani

Si eu am un nodul de 8 mm si nu stiu ce sa fac te rog spunemi tu ce au mai facut