nod in git

Boli respiratorii

Postata de mary50 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Simt in git ca as avea flecma dar nu pot sa o elimin.Am facut tratament cu antibiotice dar nu reusesc sa o elimin toata,elimin putin (uneori am eliminat chiar cu firicele de singe pe flecma).Nasul trebuie sa-l suflu in fiecare zi si daca ma fortez mai tare ma doare capul si apoi imi vine singe (nu sa-mi curga). Cind stau in pat intinsa simt ca ma sufoc,parca imi inchide caile respiratorii.Am un nodul tiroidian dar e mic nu poate fi de la el.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa consultati medicul pneumolog pentru evaluare.
Intre timp, este indicat sa va hidratati corespunzator ( minim 2 litri lichide pe zi) si puteti incerca administrarea de ACC pentru a fluidiza secretiile.

Mirna

acum 10 ani

Respiration Blend de la Secom e cel mai bun pt asa ceva. Il gasesti la plafar.

mary50

acum 10 ani

Am cumparat produsul , puteti sa-mi ziceti , cite capsule sa iau pe zi?