nevralgie?

Boli respiratorii

Postata de emanuel1590622 cu 12 ani in urma.

am si eu o problema.de 3 luni de zile uneori simt o presiune in piept dureroasa ce tine cam in jur de o ora.ma puteti sfatui?mentionez ca sunt fumator

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne puteti scrie daca dumneavoastra sunteti cunoscut cu vreo boala cardiaca, sau de alta natura? urmati vreun tratament? ce varsta aveti?
durerea descrisa de dumneavoastra, ca prima impresie, nu cred ca este de origine cardiaca, dar in lipsa unui consult medical, a unei electrocardiograme, nu se poate spune clar.
de cat timp sunteti fumator? si cate tigari pe zi fumati?
cat despre posibilitatea unei nevralgii, pana acum ati urmat vreun tratament pentru aceasta durere? durerea trece la administrarea de antiinflamatoare?

va urez o zi buna

miha790

acum 12 ani

si eu am avut o problema asemanatoare am facut ekg si a fost ok nu era de ingrijorat mi-a prescris distonocalm si magnerot, aveam si pulsul mare de 110, la mn durerea in piept era de la stres, gandurii