mucoasa nazala cu sange

Boli respiratorii

Postata de oana_damin cu 9 ani in urma.

Buna ziua!baietelul meu de 6 ani a avut febra cateva zile,de ieri suntem pe antibiotic dar cand stranuta stanuta cu mucisori cu sange,sa ma adresez medicului sau doar este iritat si acum elimina din cauza temperaturii?

Raspunsuri (4)

crina

acum 9 ani

cel mai bine ar fi sa intrebati pediatrul.

oana_damin

acum 9 ani

Multumesc mult,abia maine dimineata ajung la pediatru

Dr. Ramona Muresan

acum 9 ani

In raceala mucoasa nazala este inflamata si este friabila, adica poate sangera. Vitamina C ajuta, intareste vasele de sange. Daca sangerarea continua consultati un medic ORL. Sanatate!

oana_damin

acum 9 ani

Va multumesc din suflet pentru raspuns