Ketofifen + somnolenta

Boli respiratorii

Postata de ella£me cu 15 ani in urma.

Buna ziua. Sunt un astmatic, am 28 de ani. Am avut niste crize mari zilele trecute asa ca mi-am luat niste ketotifen. Nu am mai luat ketotifen de cand aveamvreo 10-12 ani, deoarece dormeam toata ziua de la el. Putin sport si nu am mai prea avut probleme grave, pana zilele trecute.

Am luat o jumatate de pastila, deja nu mai pot tine ochii deschisi, adorm la birou. Va rog daca se poate o varianta alternativa de prevenire, am intrebat si la farmacie, dar nu au stiut sa-mi dea un echivalent al ketotifenului.

Va multumesc

Raspunsuri (2)

andrei iulian

acum 15 ani

Mai ales ca esti alergic, iti recomand calduros sa mergi la un medic care sa-ti propuna o alta alternativa medicamentoasa. Nu mai lua ketotifenul daca iti da reactii adverse de genul de care spui. Ar fi fost indicat sa fi consultat deja un medic mai ales daca boala se manifesta atat de intens. Incearca sa mentii boala la stadiul in care se afla, nu o lasa sa iti influenteze viata personala, profesionala si sociala.

costel59

acum 15 ani

incearca cu Seretide spray. Eu il iau si este foarte bun in prevenirea crizelor, si nu are efecte adverese.