iritare in gat

Boli respiratorii

Postata de vioreao cu 10 ani in urma.

buna ziua,sunt mai tot timpul iritata in gat ,am facut in fiecare an exudat si nu mi-a iesit nimic,iarna asta am mancat la medicamente de m-am saturat,as dori sa merg la un medic bun,daca cineva s-a tratat de asa ceva sau stie un medic bun,va multumesc

Raspunsuri (2)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

angina cu exsudat negativ inseamna angina virala. orice angina virala se trateaza simptomatic: lichide, vitamina C, antiseptice de genul Strepsils, Tantum verde pentru a evita o suprainfectie bacteriana

pentru a preveni asemenea episoade incercati sa va cresteti imunitatea : alimentatie sanatoasa, consumati citrice, luati suplimente vitaminice, propolis. eu folosesc oscilococcinum pentru cresterea imunitatii; este mai scump dar si eficient

Irina

acum 2 ani

Buna! Ce ai reusit sa rezolvi? Cum ai scapat?