Intepaturi la plamani

Boli respiratorii

Postata de tibi66 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
De ceva vreme am niste dureri/intepaturi la nivelul plamanilor.Acum o luna si ceva a fost la fel...mia trecut o perioada si de o saptamana iarasi au inceput,dar acum incep doar seara.
Imi simt plamani grei.Ma dor din cand in cand dar nu e o durere tare,e pur si simplu enervant,asta mi se intampla cand respir iar uneori simt niste "intepaturi" care sunt foarte deranjante.Iar cand trag aer in piept am impresia ca nu respir cum trebuie.Incerc sa tusesc dar am o tusa foarte seaca.
Ce sa fac?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Pentru elucidarea probemei apelati la medicul specialist ( internist). Un consult de specialitate care include cel putin o radiografie pulmonara, electrocardiograma, va va lamuri cu siguranta!