infarct pulmonar

Boli respiratorii Infarct

Postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma.

buna..bunica mea este internata in spital si ieri ne-au spus ca a facut un infarct pulomonar si ca are un cheag de sange la plamani iar deocamdata i face tratament si perfuzii...dar -a speriat ceva ff tare..au zis ca daca nu il elmina se poate sufoca si moare:((:(((:((((...doamneee nici nu vrreau sa ma gandesc la asa ceva..ea mai are so sclerozaa si au spus medicii ca are si apa la plamani..a fost adusa de urgenta la spital..intrebarea mea este..poate sa moara??ce putem face sa o ajutam..sau sa i faca medicii ceva..nu vreau sa moaraaa...e bunica mea si o iubesc cel mai mult...ajutati-ma va rog cu un sfat .sunt foare speriata de ce se poate intampla:((:((

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

Stimata doamna, trebuie sa va calmati si sa intelegeti ca medici v-au informat cu privire la posibilitatile de evolutie a bolii bunicii dvs.
Tratament exista si este o boala tratabila.

bacilaalexandra

acum 11 ani

o sa fie bine o sa vezi:P:P:P