Imunizare

Boli respiratorii

Postata de Isabella2104129 cu 13 ani in urma.

Buna seara!
Fetitei mele de 5 anisori si jumatate i-a fost prescrisa de curand o schema de imunitate (de la inceputul anului e mai mult bolnava o viroza , otita bilaterala si o dermatita alergica, iar acum laringita) .
Intrebarea este daca schema este corespunzatoare varstei si greutatii corporale ( 16 KG ):
LUIVAC - 28 zile - 1 cp/zi
pauza 28 de zile ( in care trebuie sa dau de fapt ISOPRINOSINE 1/2 cp x 2 /zi)
LUIVAC - 28 zile 1 cp/zi .

Va multumesc si astept cu mare interes raspunsul dumneavoastra.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Schema de tratament prescrisă este corespunzătoare vârstei şi greutăţii fetiţei dumneavoastră.

Isabella2104129

acum 13 ani

Va multumesc!