Imi va face rau o tigara electronica??

Boli respiratorii

Postata de maryana_popa12 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.M.ai am 2 luni de tratament pt tbc si scaaap.Ma simt bine.Am fost fumatoare 3 ani de zile.Am 25 de ani.Din luna ianuarie de cand am fost depistata cu tbc,m.am lasat de fumat...4 luni nu am mai pus gura pe tigara deloc...si nici numai vreau.In schimb o sa.mi cumpar o tigara electronica pe baza de abur si as vrea sa stiu daca este ok.Multumesc.

Raspunsuri (4)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Daca ai reusit sa renunti la fumat ar trebui sa te concentrezi pe acest aspect si sa renunti la ideea fumatului. Gandeste-te ca nu ai fumat niciodata, ca ai o afectiune pulmonara care s epaote vindeca cu sechele, ca este pacat de efortul depus pana acum sa nu fumezi. Ignora persoanele care fumeaza langa tine, tigati electronice, etc, etc.

Da, tigara electronica iti poate face rau.

Daca nu reusesti, adreseaza-te unui centru de consiliere pentru renunatrea la fumat.

Pierce

acum 11 ani

Eu te-as sfatui sa te aptii. Gandeste-te ca ai reusit 4 luni. Dependenta fizic nu mai esti, putem vorbi acum doar de o dependeta habituala (de gest, comportament, situatii in care fumai).

In plus, pe minunea aia de tigara electronica nu sunt studii serioase facute. E doar unul facut de FDA, dar pe lichidul "fumat" in SUA. In Romania ai sanse sa gasesti si lichid de baterie in mizeria aia. Plus ca iti intretii dependenta de gest, si e pacat.

Dmarket Tigari Electronice

acum 11 ani

Niciodata o tigara electronica nu va face rau cuiva, in cel mai bun caz te va ajuta sa renunti la fumat . Am cumparat mai multe modele de tigari electronice de pe http://dmarket.ro/ sau poti suna la : 0724.416.322.

Cristina

acum 9 ani

Buna! Bunica mea in varsta de 74 de ani a fumat aproape toata viata ei,dar datorita varstei au inceput probleme de sanatate si implicit nevoia de a se lasa de fumat.Singura modalitate prin care a putut reusi sa renunte la tigari a fost cu ajutorul unei tigari electronice.Recomand tuturor fumatorilor ce doresc sa renunte la acest viciu nociv sa inceapa prin schimbarea tigarilor clasice cu cele electronice pentru a le putea fi mai usor. Eu i-am cumparat bunicii mele tigara de pe site-ul http://www.v2cig.ro/ si sunt foarte multumita de produsele lor,iar preturile sunt accesibile.