Imi tot dreg glasul

Boli respiratorii

Postata de simosticks cu 10 ani in urma.

Buna ziua. De cateva luni simt ceva in gat si trebuie mereu sa imi dreg glasul. Ma ia si durerea de cap de atatea incercari de a scapa de aceasta. La inceputul verii imi mai trecuse. De cand a venit caldura am mai mancat o inghetata, am tot stat cu aerul conditionat pornit si de cateva zile iar m-a luat. Imi dreg glasul aproape o jumatate de zi. simt ca nu se rupe de acolo ca sa pot respira linistita. Sau cand se rupe in cateva secunde apare iar. Acum ma doare si in partea dreapta a gatului, pe la amigdalita. probabil de la cat mi-am tot dres glasul azi. Mi se face si greata de la atatea incercari, iar uneori simt ca nu pot sa respir bine din piept, iar acum simt ca ma strange cineva de gat. Azi am inceput sa iau augmentin in speranta ca imi vor trece toate aceste simptome. Ce parere aveti? Imi cer scuze ca nu m-am exprimat in termeni medicali..

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru inceput, este recomandat sa consultati medicul ORL-ist; daca se exclude orice afectiune din aceasta sfera, este bine sa consultati medicul pneumolog ( radiografie pulmonara). De asemenea, este bine sa aveti in vedere si un consult gastroenterologic ( suspiciunea unui reflux gastro-esofagian ce poate da simptomele descrise).

KIRA

acum 10 ani

Pulicilina orala face foarte bine la gat

Utilizator11613674565

acum 3 ani

Ați reușit sa va remediați problema?