hellpppppppppp

Boli respiratorii

Postata de GEORGYA cu 14 ani in urma.

BUNA ZIUA;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;am defacut injectii cu oxacilina si nu stiu ce cantitate de ser fiziologic se pune pentru dizolvare.e flacon de 500mg va rog trebuie sa incep urgent sa fac dar nu mai am pe cine sa intreb acum si nici sa merg la farmlacie pt ca am bebelusul care e si el mic si nul pot scoate din casa

Raspunsuri (4)

ciupi25

acum 14 ani

10 ml intramuscular si 20 ml intravenos

elena593114434

acum 14 ani

Va recomand ca prima injectie sa o faceti sub supraveghere medicala pentru ca puteti fi alergica.

georgya

acum 14 ani

multumesc pt raspunsuri .am mai facut si cu ceva ani in urma dar mia facut cineva acum am inceput sami fac singura dar nu stiam cit ser trebuie si sa rezolvat pina la urma
:)

ioana

acum 14 ani

20 ml ser