gat uscat

Boli respiratorii

Postata de loren cu 12 ani in urma.

buna tuturor !! nu stiu ce se intampla cu mine de aproape 1 luna noaptea ma trezesc cu gatul foarte uscat incerc sa inghit si nu pot raman fara scuipat in gura nu am aer sa respir niciodata nu am patit asa ceva am observat ca si in timpul zile simnt mereu ca un nod in gat incerc sa inghit si parca nu pot dupa ce beau apa simnt cum parca mi se umezeste gatul si imi revin incetul cu incetul ...poate cineva imi da au sfat sa stiu si eu ce este va multumesc frumos am 32 de ani, am 169 inaltime si 68 de kg va multumesc

Raspunsuri (11)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil problema d-vs este de natură ORL (ex:faringită), de aceea ar fi indicat consultul unui medic ORL-ist

loren

acum 12 ani

vreau sa preciez ca nu am nici o raceala nu stranut, nu ma doare gatul, nu tusesc, deci puteti fi va rog ma concreta

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Dupa descriere este posibil sa aveti xerostomie(lipsa de secretie a salivei). Adresati-va unui medic ORL-ist.

SILVIU001

acum 12 ani

AM AVUT ACELEASI SIMPTOME SI MI S-A SPUS CA E DIN CAUZA DIABETULUI SAU DISTONIEI NEUROVEGETATIVE .
EU MA LINISTESC CU EMOCALM
SPER SA AJUTE !

Grigor Florin

acum 12 ani

Buna ziua! de cateva de zile simt un disconfort in partea dreapta a gatului..si gura uscata,lipsa de saliva,tre sa beau lichide f des sa pot inghiti ,sa mi umezesc gura! Ce sa fac cui sa ma adresez ?astept raspuns!Multumesc

bratu mihaela

acum 10 ani

De ceva vreme cand adorm imediat mi se usuca gatu si ma gadila in gat trebuie sa beau apa mereu ce sfaturi imi dati

emi

acum 9 ani

Fratilor,una din simptomele ulcerului este gura uscata si dintii sterpeziti,beti mult lapte dulce seara la culcare,apa simpla nu ajuta,mai tarziu se va usca si mucoasa intestinala si veti avea dureri insuportabile...Eu am luat Eubiotics pentru refacerea florei intestinale dupa ce am stat internata l aspital cu dureri groaznice cu nexium cu no-spa .Am reusit sa trataz ulcerul doar cu pastille,uitasem sa va spun ca am avut si giardia...una din simptome era aceasta uscaciune a gurii....Nu va fie teama...Dumnezeu ne incearca in multe feluri....va doresc sanatate la toti!

Popa Ionut

acum 9 ani

Si eu am patit la fel,de vreo luna si ceva mi se usuca gatul si gura noaptea de simt ca ma inec,ca nu mai pot respira!

Alex

acum 8 ani

Trist!
Exista medici care su lipsit la ora de fiziologie. Domnule Ali, tu ii dai diagnostic sau simptome bolnavului!? Este ca atunci când un bolnav de hepatita vine cu dureri in hipocondrie, dar pleaca cu "diagnosticul"..de icter.
Va rog oficial sa nu mai răspundeți pe acest blog pt ca va Jucați cu viața oamenilor.

Matei liliana

acum 8 ani

Buna ziua.am si eu o inttebare.de o saptamana de zie am o durere in gat cu usturime sii gat uscat uscat.am luat pastile de supt.miere de albini.ceai cu lamaie si ziua sunt bine.dar seara iar reapare durerea si gat uscat.va rog ce ma sfatuiti sa iau??