Fetita mea raceste tot timpul. Ce sa fac?

Boli respiratorii

Postata de nica_maria2008 cu 13 ani in urma.

Fetita mea are 4 ani si tot timpul raceste. Ce sa fac?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Niste analize amanuntite. Are imunitatea prabusita si va trebui sa ii intariti imunitatea. Adrsati-va medicului pediatru.

angela

acum 13 ani

Dati copilului cit mai multa vit.C sub forma de fructe(kiwi,lamaie).Imunostimulatoarele cu echinaceea sunt si ele f. bune dar numai sub indrumarea unui medic cu cumpetente in med. naturista.Sanatate multa !

parerea mea

acum 13 ani

Daca aveti bani mergeti la mare si la munte. Ajuta mult.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

Raceala la copii mici poate fi si pe fond psihosomatic Incepeti o terapie prin joc

baby_girl

acum 13 ani

Mai puteti consulta si un medic de homeopatie. Sunt tratamente homeopate care dau rezultate foarte bune la copii. Va pot recomanda un medic daca doriti. Este la o clinica deschis de curand.

roxana

acum 10 ani

Copilul trebuie sa aiba o alimentatie sanatoasa(carne, lactate,fructe,legume,iaurturi)in fiecare zi.Dulciuri si produse ambalate pentru copii numai o data pe zi.Trebuie intarita imunitatea cu sucuri de fructe sau legume si produse apicole(polen,miere, propolis (daca nu e alergic).
In fiecare zi copilul trebuie sa consume obligatoriu cate un fruct(portocala,mar,kivi,pere) si/sau cate o leguma(rosie,morcov,cartof) pentru a-i asigura cantitatea de vitamina c.
Sportul ,chiar facut in casa ajuta si el la ridicarea imunitatii.Daca transpira foarte mult,se vor schimba sosetele si de mai multe ori pe zi si se vor inlocui cu altele curate deoarece daca picioarele sunt calde si uscate tot corpul se simte bine.De asemenea daca a consumat multe antibiotice se vor consuma pe o perioada lunga probiotice. Multa sanatate!