Este normal?????

Boli respiratorii

Postata de dani987 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc dani.Am urmat un tratament 6 luni pt tbc si asi vrea sa stiu daca la o luna dupa terminarea tratamentului (luna a 7a) este normal sa mai am duderi ,arsuri in spate si in piept in parte dreapta?.Mentionez ca am avut un tb in stadiu incipient( doi noduli mici pe plamanul drept ) iar la testul baciloscopic am iesit negativ si inainte de inceperea tratamentului si dupa terminarea acestuia.Ultima radiografie mi.a iesit bine ,doctorul zicea ca au mai ramas 2 puncte care abia se mai observa .Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Probabil că simptomele descrise nu au legătură cu tuberculoza pulmonară. Ar putea fi vorba de nişte dureri osoase, musculare sau iradiate de la nivel abdominal (ficat, stomac)