este normal sa se simta asa?

Boli respiratorii

Postata de maria_ana86 cu 10 ani in urma.

prietenul meu este internat in spital de doua zile fiind diagnosticat cu tbc,mentionez ca s-a simtit rau de cateva luni dar a considerat ca este o simpla raceala.A mai avut acum 10 ani aceasta boala iar acuma a facut din nou,ce vruiam sa va intreb,este normal sa se simta asa rau?are febra,il doare tot corpul,are frisoane,deabia se poate misca.Nu inteleg nimic,normal nu ar fii sa se simta mai bine?el de ce se simte tot mai rau?ceva nu este in regula?va multumesc

Raspunsuri (2)

mc109

acum 10 ani

Cel mai bine ar fi sa aveti rabdare si vei vedea ca va incepe sa se simta mai bine. Este doar de doua zile in spital, dati timp medicamentelor sa isi faca efectul. In plus, tratamentul pt tbc este unul greu, cu antibiotice foarte puternice, care au multe efecte secundare si care nu dau tocmai stari de bine. Dar se va obisnui cu ele, si incetul cu incetul, va incepe sa se simta mai bine. Trebuie doar sa aveti rabdare. Multa sanatate!

maria_ana86

acum 10 ani

va multumesc pentru raspuns,asteptam sa ii faca vineri biopsia iar luni tacul,suntem speriati a inceput sa ii cada parul,si suntem speriati sa nu fie altceva tinand cont ca este a doua oara cand face aceasta boala.El se gandeste sa nu fie cancer,ma rog la D-zeu sa nu fie asa ceva.Va multumesc inca o data pentru raspuns