Este cumva laringele afectat de o infectie??

Boli respiratorii

Postata de Bogdan26470151 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,problema mea e simpla....tot timpul am o raguseala........eu cant....insa tot timpul raman fara voce....banuiesc ca e laringele....dar ce pot sa fac ???
am luat si antibiotice pt infectia bronhiilor....apoi un tratament pt candida......
acum sunt extrem de suparat pt ca mereu sunt ragusit,nu pot canta...decat pe acute ....mediile si joase ragusit...
am facut si un exudat faringian si un am avut nimic,am consultat un orl-ist si mi-a spus ca total e ok....insa eu dupa ce cant putin ...ragusesc....
toate analizele sunt perfecte,dar pacientul mort.....ce ar putea fii?
[email protected]
multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 10 ani

este nevoie sa consultati un ORL-ist-laringolog si un pneumolog

Mihaela

acum 9 ani

Aceeasi problema o am si eu acum....iar eu din asta traiesc: din muzica, cantat. Cum ai reusit sa rezolvi problema?