Durere toracica

Boli respiratorii

Postata de zabestof cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Am si eu o problema. Am o durere surda in partea dreapta a toracelui. O simt undeva inauntru (cam intre sfarc si spate). Nu ma deranjeaza absolut deloc nici la cand inspir nici cand expir puternic. O simt doar cand imi indoi corpul intr-o pozitie vicioasa sau cand imi incordez pieptu si imping asa inauntru. Alffel nu simt deloc durerea doar ca este enervanta. Plus ca am o stare asa de nauc parca as fi un pic drogat. Am facut analize la sange, ekg si radiografie la plamani si toate au iesit bine.

Vreau sa mentionez ca m-am lasat si de fumat cam in urma cu 2 sapt cand a aparut durerea.

Poate sa-mi dea cineva un sfat sau o parere despre ce ar putea fi?

Sanatate!

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Probabil în cazul d-vs durerea este de cauză reumatică (cauzată de oase, muşchi, nervi). Recomandat ar fi să folosiţi un antiinflamator nesteroidian, iar în cazul în care nu cedează să consultaţi un medic reumatolog

Eu

acum 12 ani

Multumesc pt. raspuns am sa incerc un antiimflamator.