Durere plaman/torace partea dreapta.

Boli respiratorii

Postata de ChristianFk cu 10 ani in urma.

De alaltaieri am niste dureri destul de mari in partea dreapta,sub coaste si se extinde spre spate.Cand incerc sa ating pieptul cu barbia sau ma intorc in stanga/dreapta parca mi se freaca plamanul de asfalt.Am 17 ani,am fumat o perioada de 2-3 ani,fac sport de cand ma stiu,e prima oara cand mi se intampla asa ceva,va rog mult sa-mi spuneti ce ar putea fi si ce as putea face in legatura cu.Multumesc mult!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist sau pediatru pentru evaluare : analize de laborator, radiografie pulmonara, etc. Posibil sa fie o nevragie intercostala insa trebuie exclusa si o cauza pleuro-pulmonara.