durere in zona rinichiului stang

Boli respiratorii

Postata de craciun29 cu 10 ani in urma.

Buna.Am 24 de ani si de o vreme incoace nu scap de tusa care la inceput debuteaza k o simpla raceala.In prima faza am crezut ca am gripa si nu am luat nimic dar boala sa agravat si am luat Augumentin timp de 5 zile,dupa terminarea tratamentului am inceput sa am din nou durere de gat ,cap ,durere in zona rinichiului stang care se resfrange in fata,in zona splinei,respiratie ingreunata,iar in momentul in care ma aplec sa iau ceva de jos in spate la plamani simt ca si cum as avea o piatra.Va rog spuneti-mi ce pot avea,sa fie pneumonie,bronsita sau asm? si de ce recidiveaza boala?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul internist pentru evaluare ( analize de laborator, radiografie pulmonara).
Poate fi o penumonie insuficient tratata insa numai consultul de specialitate va pune diagnosticul corect.