durere in spate zona plamanilor

Boli respiratorii

Postata de Anneke cu 10 ani in urma.

Buna. Am 23 de ani si vreme de un an si ceva am sesizat dureri in spate in zona plamanilor, oboseala la efort si atunci cand alerg. Nu am mai racit in ultimul timp, insa durerile astea revin atunci cand e vreme rece afara si dupa ce am inspirat aer rece. Uneori ma incearca si o tuse usoara. Mentionez ca sunt si o fumatoare ocazionala. Ma gandesc sa consult un pneumolog cat mai curand. Intrebarea mea e daca poate fi vorba de ceva grav? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 10 ani

Nu este grav dar ar fi bine sa consultati un specialist.

inna

acum 10 ani

buna ziua spunetimi va rog la asa o intrebare in urma unei pneomonii am ramas cu durere prin preajma plaminului drept durerea se agraveaza ,,,,,nu am temperatura si nici nu tusesc ce poate sa fie va rog daca se poate sami dati un raspuns mai klar,,,,poate fi o tumoare??????am 19 ani nu fumez,,,