durere in piept .ajutor va rog!

Boli respiratorii

Postata de adrianad. cu 11 ani in urma.

buna ziua! Vva rog sa ma ajutati sunt fumatoare de 12 ani am 30 de ani si de la un timp am o apasare in piept cind ma aplec in jos am o greutate care se lasa , cind ma ridic persista durerea cam 109 15 min. dupa ma lasa. sunt ff speriata vreau sa imi spuneti daca ar putea fi de la imima sau plamani. am o rugaminte vreau sami fac niste ....radiografi la plamini niste analize . ce ati putea sami recomandati si unde. ce ar putea depista ce mai grava boala de plamini? va multumesc ff mult.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un internist pentru a efectua un buletin de analize, o radiografie pulmonara, o electrocardiograma, etc. Numai astfel se poate stabili natura simptomelor descrise.