dificultati respiratie

Boli respiratorii

Postata de alexandra212134883 cu 12 ani in urma.

de 3 zile nu pot respira bine, incerc sa respir si parca nu pot duce respiratia pana la capat, simt nevoia sa casc si nu pot casca, parca mi se pune un nod in gat. e destul de neplacut, am mai avut episoade ca acesta acum cativa ani.ce ar putea fi?am o tensiune buna, puls bun, nu am probleme cu inima

Raspunsuri (3)

remediul homeopat Ignatia Ch30

acum 12 ani

remediul homeopat Ignatia Ch30 (6 lei la o farmacie homeopata) are astfel de simptome. Se p***ao granula cand apar simptomele si daca ajuta se repeta la nevoie.

victoras

acum 12 ani

Parerea mea este ca posibil sa ai nivelul de CA+Mag f. scazut.Incearcasa vezi pe net simptomele si un supliment da Ca si mag nu ti-ar trica oricum...Sanatate!!!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

dificultatile de respiratie pot apare cand exista afectiuni in sfera ORL (ce creeaza obstruarea fluxului de aer de la nivelul nasului, gurii spre laringe, bronhii si plamani), afectiuni pulmonare, afectiuni cardiace (inima nu pompeaza suficient sange pentru a furniza oxigen in tot corpul), stress emotional sau stari de anxietate (chiar atac de panica), alergii la fire de par, mucegai, praful din mediu, o hernie hiatala, obezitatea.
reprezinta un motiv de adresare la medic:incep brusc, sunt severe, sunt insotite de durere de piept, febra, scurtarea respiratiei la efort usor sau in timpul noptii, respiratie suieratoare.