Diagnosticul este grav ?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11712727958 cu 3 saptamani in urma.

Pneumonie trenanta LID

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Diagnosticul de "Pneumonie trenanta LID" indica o infectie pulmonara persistenta, care rezista la tratamentul initial.

Gravitatea acestui diagnostic depinde de mai multi factori, inclusiv starea generala de sanatate a pacientului, varsta, istoricul medical, etc.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/pneumologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Pneumonii/pneumoniile-bacteriene-si-pneumoniile-atipice_504
sfatulmedicului.ro/Pneumonii/pneumonia-ghid-de-recuperare_9745

Va dorim multa sanatate!