Despre Symbicort

Boli respiratorii

Postata de Trandafir2 cu 8 ani in urma.

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti care este diferenta intre Symbicort si Seretide in tratarea B.P.O.C?Multumesc frumos pentru orice informatie!

Raspunsuri (2)

Dr. Ramona Muresan

acum 8 ani

Buna seara,
ambele sunt la fel de ok, diferenta este ca Symbicort are un bronhodilatator cu durata scurta de actiune iar Seretide are bronhodilatator cu durata lunga de actiune. La symbicort o sa simtiti mai repede efectul de dilatare a bronhiilor fata de seretide.

Sanatate!

Trandafir2

acum 8 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspuns!