de ce totusi persista durerea de plamani

Boli respiratorii

Postata de membru211302 cu 12 ani in urma.

Buna dimineata, tot Andreea sunt, cea care v-a povestit ca a fost internata in spital in urma cu un an, cu diagnosticul TBC. Nu stiu daca mai tineti minte ca v-am spus, si, ca nu imi pot face doctor de familie datorita faptului ca nu am documente de UK. Nu am putut merge la doctor pentru nu se uita nimeni la mine.... . Vreau sa va mai intreb ceva... . De ceva timp...( cam de o saptamana ) am o durere enervanta de plamani, asa cum v-am spus si data trecuta, dar acum e ceva mai mult. In momentul cand respir adanc, in momentul cand stau jos si ma ridic in picioare sau stau intinsa si ma ridic in sezut, sau cand merg pe scari, ma dor plamanii de simt ca mi se ia respiratia. Cand fac miscarile astea, ma dor plamanii in diverse zone, ba plamanul drept in partea stanga, ba plamanul stang partea din fata, ba plamanul drept partea dinspre exterior, dar de cele mai multe ori ma dor ambii plamani in fata, ca si cum mi-ar pune cineva o mare greutate pe piept si eu o car, dar ma doare al naibii de tare. Durerea nu persista, ci ori de cate ori fac miscarile pe care vi le-am enumerat mai sus. De ce ma doare? E ceva grav?

Raspunsuri (1)

daniel

acum 11 ani

le fel am patit si eu ! Miam facut o raza la plamani si astept rezultatul! 0760964758 ,sa id farcryextreme! Sanatate!