CT TORACIC

Boli respiratorii

Postata de bianca701570 cu 12 ani in urma.

buna ziua .am fost diagnosticata cu bronsiecstazi ,in fiecare an am facut ct dar nu inteleg prea bine care sunt modificarile.va rog frumos daca puteti sa ma lamuriti.va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Ca sa va putet lamuri asupra modificarilor aparute fata de CT-urile toracice efectuate in anii anteriori, va recomand sa va adresati medicului pneumolog sau internist curant sau daca nu aveti unul, unui cabinet de pneumologie. Este de preferat sa ramaneti in atentia unui medic pneumolog pentru a va putea monitoriza in timp.