concediu medical

Boli respiratorii

Postata de catalin_is cu 10 ani in urma.

am aflat de curind ca sunt pozitiv TBC cutanat.am inceput tratamentul cu hidrazida,un tratament tare care ma cam termina fizic.medicul curant imi zice ca nu poate sa-mi dea concediu medical ca nu e prevazut.e adevarat??multumesc mult

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 10 ani

In cazul TBC cutanat, tratamentul este cu 4 medicamente si se poate acorda concediu medical

catalin_is

acum 10 ani

chiar azi am vb cu dn doctor si mi-a dat in continuare acelasi medicament izoniazida 300mg si vitamin b6.i-am spus ca ma simt rau si mi-a zis ca nu are ce sa-mi faca,ca nu-mi poate da concediu medical pt asa ceva pt ca nu preved nu stiu ce normative.mentionez ca doamna doctor are contract cu penitenciarul la care eu sunt angajat si probabil de aia nu vrea sa-mi dea conceiu medical.si de mi sa dat doar 2 medicamente daca dvs spuneti ca ar trebui sa fie 4.multumesc ff mult