Ce trebuie sa fac sau sa iau cand sunt racit la rinichi?

Boli respiratorii

Postata de Gabi cu 11 luni in urma.

Țin sa specific ca am fost operat de splina ,iar după o perioada la munca făcând un efort prea mare am simțit o durere în spate. După câteva ore m-a luat o durere foarte mare la rinichiul stang. Nu îmi pot da seama dacă am afectat locul splinei sau pur și simplu e o răceala la rinichi ,deoarece am lucrat prin ploaie si e posibil și asta . Ca și simptome am febra ,stare de confuzie, de greata ,nu am pofta de mâncare, piele umeda . Va rog tare mult sa ma ajutați cu un sfat sau o recomandare. La medic abia peste 3 zile pot ajunge si nu mai am răbdare. 🙏

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti, cum ar fi durerea intensa la rinichi, febra, stare de confuzie, greata si pierderea poftei de mancare, sunt semne care necesita o evaluare medicala urgenta.

Va recomandam sa va prezentati la cel mai apropiat spital sau sa sunati la 112 pentru ajutor de specialitate.

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/semne-si-simptome-de-infectie-dupa-o-interventie-chirurgicala_9137