ce sa fie...

Boli respiratorii

Postata de carmen_m cu 12 ani in urma.

In urma cu un an am fost diagnosticata cubronsita cronica. Am fost la medic si am tratat-o cu antibiotice. Foarte greu am reusit sa scap de ea. De o saptamana, desi nu saunt racita f des imi vine sputa in gat ceea ce imi ingreuneaza vorbirea. Foarte greu reusesc s-o scuip, ajung pana la senzatia de voma si chiar regucitez, de inghitit nici nu se pune problema. Cand suflu nasu foarte putin elimin. Sa fie ceva grav??

Raspunsuri (2)

Sari

acum 12 ani

Am mai auzit de cazuri la persoane care iau tratament mult timp cu medicamente, ca apare si refluxul gastroesofagian.
Cauta se faci ceva miscari de intarire a musculaturii stomacului si a zonei pieptului, spor, inot, gimnastica, meditatii, cu vizualizarea respiratiei, caci si faptul ca ai avut bronsita asa o mare perioada de timp este un semn ca trebuie sa intaresti zona respectiva. Plimbari in aer curat, parcuri, saligne, munte, va iriga si reface zona afectata.Ceva ceaiuri, de paducel, ar fi benefice, ulei de musetel, miere.
Sanatate.

carmen_m

acum 12 ani

Multumesc ptr. raspuns. O seara buna!