ce sa fac ?

Boli respiratorii

Postata de luciadria cu 13 ani in urma.

baietelul meu de 6 ani are un fel de tuse care seamana cu un stranut ,. Acesta tine de 5 luni , am urmat un tratament , s-a diminuat dar dupa tratament s-a instalat din nou , tuseste foarte des si repetat . Ce sa fac , nu mai stiu unde sa ma duc ? Va rog cine poate sa ma ajute !!!!!!!!!!!!

Raspunsuri (2)

Dr. Corina Porr

acum 13 ani

ce fel de tratament ati urmat?
e posibil ca alergia sa fie cauza tusei
trebuie sa consultati un alergolog

luciadria

acum 13 ani

Sinecod sirop 7.5 ml la 8 ore 3 zile Flucalm sirop 5 ml. 2 ori pe zi 7 zile Ventolin spray 2 pufuri de 2 ori pe zi 5 zile Peritol sirop 5 ml. seara 5 zile Aerius 5 ml. dim.10 zile vetaj 5 ml. seara 1 luna dupa examenul ORL : apa de mare intranazal 2 puffuri de 3 ori pe zi Biorinil spray 1 puf de 3 ori pe zi 7 zile pinosol 1 pic de 2 ori pe zi3-7 zile Nasonexspray 1 puf pe zi o luna