ce poate fii ?

Boli respiratorii

Postata de carmen524 cu 14 ani in urma.

am nasul uscat si infundat mai tot timpul,flemasi o durere difuza in gat dar numai cand inghit saliva . durerea dispare atunci cand inghit flegma existenta in gat,

Raspunsuri (3)

elena593114434

acum 14 ani

Este posibil sa fi racit sau sa aveti o infectie orofaringiana.

elena794117188

acum 14 ani

Asemenea chestie i s/a intamplat sotului meu.. simtea nasul uscat si infundat, fara sa aiba scurgeri nazale de nici un fel sau sa fie racit. I s/a recomantat picaturi de vitamina A , sa isi unga narile si picaturi Nazomer / ceva din plante si apa de mare. Au fost eficace imediat.
Posibil sa fie o alergie

Victor Richard

acum 14 ani

faceti un exudat faringian cu antibiograma, daca este cazul. Posibil sa fie o infectie orl.