ce poate fi?

Boli respiratorii

Postata de mishelle cu 13 ani in urma.

Buna ziua ...am si eu o problema care ma sperie foarte tare...pe amigdalita dreapta mi-au cresut ca niste bucati de carne vizibile iesite inafara..nu ma doare gatul dar am o senzatie ciudata si un disconfort total in gat de la aceste carnite....am fost la medic mi s-a dat tratament cu antibiotic petru 7 zile..! diagnosticul angita acuta...mi s-a recomandat operatia amigdalitelor...nu as fi asa de speriata daca nu ar fi acele bucati de carne....a mai patit cineva asa ceva....aveti un raspuns si pentru mine....va multumesc anticipat tuturor!

Raspunsuri (5)

carmen34b

acum 13 ani

Amigdalita este o boala,care afecteaza amigdalele..Cat ce priveste extractia amigdalelor,uneori este ca o eliberare,dar alteori iti poti pierde vocea,este o op destul de delicata.Cere sfatul altui medic inainte de a hotari ce faci mai departe.

Medic Epuran

acum 13 ani

Dacă problema nu se rezolvă cu antibiotice, probabil va fi nevoie de operaţie de amigdalectomie (scoaterea amigdalelor)

ionela

acum 13 ani

Poti sa iti scoti amigdalele si vei scapa de multe neplaceri, infectiile pornite de la gat sunt extrem de periculoase

IRA

acum 13 ani

Buna seara! B aietelul meu de 4,8 ani a fost diagnosticat cu bronsita acuta si medicul i-a prescria ketof si Flavamed sirop.De asemenea, ii fac si aerosoli cu acc, dar ma cam sperie diagnosticul acesta!Ma puteti ajuta, va rog?

Medic Epuran

acum 13 ani

În general este vorba de o infecţie (mai frecvent virală) la nivelul căilor aeriene inferioare care se remite spontan în maxim o lună. Tratamentul poate reduce această durată, mai ales dacă această afecţiune este de tip bacterian (cu spută purulentă)