Ce înseamnă asta că nu îmi dau seama ?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11710500894 cu o luna in urma.

Ce înseamnă la ieșirea din spital limfomoduli mediastinali de aprox 13 mm

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Limfomoduli mediastinali de aproximativ 13 mm se refera la prezenta unor noduli sau tumori in regiunea mediastinului, ce pot fi asociate cu diverse afectiuni precum infectii, inflamatii sau tumori maligne/benigne. Dimensiunea acestora (13 mm) este un factor important in evaluarea potentialului malign al acestora. Totusi, pentru a intelege mai bine ce inseamna acest diagnostic, este nevoie de investigatii suplimentare si consult medical specializat.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Artrita/nodulii_1669
sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/explorarea-bolilor-rare-pulmonare-prezentare-diagnostic-si-tratament_20061
sfatulmedicului.ro/Cancer/nodulul-pulmonar-solitar_5350

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.

Utilizator11710500894

acum o luna

Tot nu înțeleg despre ce este vorba că nu scrie nimic în plus in afara de limfomoduli mediastinali de aprox 13 mm și atât ,nu scrie că ar fi nodul sau tumoră .

Utilizator21573545709

acum o saptamana

Ce s a întâmplat pana la urma ați mers pe tru interpretare ? Cum va simțiți? Sănătate multa!