Ce inseamna micronodul pulmonal in sticla dep***asi rest timic ?

Boli respiratorii Abraziune corneana

Postata de MembruMobileApp1503932811 cu 6 ani in urma.

De vreo 5 luni simt ca nu pot respira nu pot trage suficient aer in plamani, nu pot casca simt ca ceva blocheaza caile . Am avut atacuri de panica de obicei in spatiile inchise si unde nu prea este suficient aer. Doctorul pneumolog spune ca e carenta de ca si mg si am uitat sa mentionez ca fumez de 3 ani de zile. Am facut tomografie abdominala si mi au spus ca am micronodul pulmonar in sticla dep***ade 4 mm si posibil rest timic . Specific ca am fost operata la 1 an pe corp deschid la inima . Suflu cardiac cv gaura intre ventricole . Stie cineva ce as putea avea? Noaptea nu tot timpul cand sa adorm sa cad in somnul ala profund ma trezesc speriata si foarte agitata si asta se intampla de vreo 4 5 ori pana sa adorm dar nu tot timpul .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articole de interes: //sfatulmedicului.ro/Cancer/nodulul-pulmonar-solitar_5350
//sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/atacul-de-panica-si-tulburarile-cauzate-de-panica_16
//sfatulmedicului.ro/Vitamine-si-minerale/simptomele-deficientei-de-magneziu_9111