Cateodata, in somn, ma trezesc brusc si nu pot sa respir

Boli respiratorii Apnee

Postata de Aicha cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Cateodata, si mai recent mai des, mi se intampla sa ma trezesc brusc din somn si sa nu pot respira.de obicei dureaza cateva secunde, si apoi revine la normal.
nu stiu ce poate fi si ce ar trebui sa fac.

Raspunsuri (12)

EDITH394197

acum 11 ani

BUNA! FIINDCA TE-NTELEG PERFECT PRIN CE TRECI IN ACELE CLIPE,DIN PACATE,DIN PROPRIA EXPERIENTA POT SA-TI SPUN CA, TU FACI ATAC DE PANICA! ASTA ESTE PAREREA MEA NUMAI,SIGUR CA AR FI INDICAT SA CONSULTI UN MEDIC!!!MULTA SANATATE ATI DORESC!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai probabil este vorba de apneea de somn. Va recomand sa va investigati la un centru de somnologie, in cadrul clinicilor de pneumologie.

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

simptomele dvs corespund sindromului de apnee in somn. Va asteptam la institutul National de penumologie "Marius Nasta" Bucuresti pentru un consult de specialitate.
sanatate multa

se poate vindeca usor cu un remediu homeopatic

acum 11 ani

se poate vindeca usor cu un remediu homeopatic, ales pe masura. Cauza este ori o sperietura/spaima/frica ori o mica problema remediabila cu inima. In ambele cazuri prea te poate ajuta medicina alopata cu medicamente chimice, in special in primul caz. Mergi la un medic homeopat bun (Dr. Ileana Rindasu sau Fundatia Similimum in Bucuresti, Dr. Adrian Receanu in Iasi, etc)

ION VASILICA

acum 10 ani

MA TREZESC NOAPTEA SIN SOMN SI NU POT RESPIRA SIMT CA MA SUFOC SI RESPIR FFOARTE GREU CE SE INTIMPLA

ionut

acum 9 ani

si mie mi se intampla uneori primadata mi-a aparut cand mam despartit de prietenu meu 3 zile la rand ma duceam direct la spital este foarte greu acum odata la o luna mi-a spus doctoru ca din cauza supararilor :(

ionut

acum 9 ani

si mie mi se intampla uneori primadata mi-a aparut cand mam despartit de prietenu meu 3 zile la rand ma duceam direct la spital este foarte greu acum odata la o luna mi-a spus doctoru ca din cauza supararilor :(

ionut

acum 9 ani

si mie mi se intampla uneori primadata mi-a aparut cand mam despartit de prietenu meu 3 zile la rand ma duceam direct la spital este foarte greu acum odata la o luna mi-a spus doctoru ca din cauza supararilor :(

ionut

acum 9 ani

si mie mi se intampla uneori primadata mi-a aparut cand mam despartit de prietenu meu 3 zile la rand ma duceam direct la spital este foarte greu acum odata la o luna mi-a spus doctoru ca din cauza supararilor :(

ionut

acum 9 ani

si mie mi se intampla uneori primadata mi-a aparut cand mam despartit de prietenu meu 3 zile la rand ma duceam direct la spital este foarte greu acum odata la o luna mi-a spus doctoru ca din cauza supararilor :(

ionut

acum 9 ani

si mie mi se intampla uneori primadata mi-a aparut cand mam despartit de prietenu meu 3 zile la rand ma duceam direct la spital este foarte greu acum odata la o luna mi-a spus doctoru ca din cauza supararilor :(

Mirela

acum 8 ani

Eu ma trezesc de mai multe pri pe noapte brusc si pot respira, dar respir foarte repede si ma ridic in fund cu ochii atintiti spre un punct fara sa-mi dau seama pentru cateva secunde, apoi adorm la loc imediat si o iau de la capat. Prima oara am crezut ca m-am speriat in vis si am uitat visul, dar nu. Ce poate fi? Astept raspuns va roog! :(