Care ar putea fi cauza presiunii resimtite in piept la nivelul sternului?

Boli respiratorii Pneumonie de aspiratie Astm Berilioza Bronsiectazie Bronsita Profilaxia bronhospasmului Boala bronhospastice Boala pulmonara obstructiva cronica Tuse Crup Dispnee Sughit Sindromul hipereozinofilic Lymphangioleiomyomatosis LAM Ventilatie mecanica Blocarea mucoasa in plamanilor Congestie nazala Revarsat pleural Infectie pleuropulmonara Fibroza pulmonara Hipertensiunea pulmonara Insuficienta pulmonara Insuficienta respiratorie Rinita Infectie respiratorie
+23
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1520804916 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! De doua saptamani simt o presiune la nivelul pieptului! Nu am nici un simptom de raceala, doar presiune si atat. Care ar putea fi cauza?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerea-in-piept_9130