candida

Boli respiratorii

Postata de fulguta cu 13 ani in urma.

am o tuse de o luna de zile dupa trei consultatii la medicul de familie care mi-a prescris antibiotic,antitusiv sirop vitamine,tusea nua trecut astazi am mers la un medic ORLsi mi-a descoperit candida in gat stie cineva daca candida determina tusea si daca FLUCOVIM150 se prescrie zece zile la rand fiindca mi-e cam frica sa nu fie prea toxic si daca se poate scapa repede de candida in gat

Raspunsuri (8)

iulia

acum 13 ani

Incearca sa faci infuzii cu orice ceai, de cateva ori pe zi. La mine au avut efect.

Iuli

acum 13 ani

De ce sa fie toxic?

fulguta

acum 13 ani

dupa ce scrie pe prospect e cam periculos pentru ficat si eu cam iau antiinflamatoare caci mai am si alte probleme

fulguta

acum 13 ani

dupa ce scrie pe prospect e cam periculos pentru ficat si eu cam iau antiinflamatoare caci mai am si alte probleme

Iuli

acum 13 ani

E periculos pentru ficat daca este luat pe timp indelungat, ca si multe alte medicamente. In nici un caz nu poate fi periculos daca e luat 10 zile!!!

Iuli

acum 13 ani

In alta ordine de idei, acele antiinflamatoare sunt de fapt periculoase pt ficat (mai ales ca sunt luate pe timp indelungat din ce inteleg, ceea ce NU e normal si NU se recomanda!!), nu flucovim-ul 10 zile amarate!

Cipi

acum 13 ani

Ia Nistatina care nu e nici toxica si e foarte eficace!

kaula

acum 13 ani

nu iti fa griji penutru k nu poate fi toxic