Cancer in gat?

Boli respiratorii

Postata de Mihailescu Andrei cu 10 ani in urma.

Buna ziua! ma numesc Andrei am 22 de ani, de 9 luni simt simultan o durere constanta usoara in urechi , si o usturime in diferite puncte ale gatului(laringe, aproape de cerul gurii si in gat)
In ultimul timp situatia sa agravat vorbesc ragusit, si cand inghit ma doare in gat
Am fost la un consult la ORL si mi-au spus ca am foarte putin gatul rosu,si am fost la recoltare de bacterii,inca astept rezultatul.
Cancerul se poate depista numai cu un consult vizual sau trebuie sa fac niste analize?
Sunt fumator fumez cam 13 tigari pe zi.
Va rog frumos ajutatima cu un raspuns sunt speriat

Raspunsuri (1)

Lazar Ana

acum 8 ani

Stai linistit te sperii prea rau fa ti analize si vezi rezultatele