Buna

Boli respiratorii

Postata de ionut red cu 12 ani in urma.

As vrea sa va pun o intrebare,am facut o criza am avut senzatie de sufocare stare de lesin ameteala nu ma puteam tine pe picioare,am chemat salvarea,acasa ma controlat la plamani a spus ca e in regula neurologul ma consultat la urgente ma dus la urgente a spus ca sunt bine,mi.a prescris magne b6 si remotiv precizez ca am tensiunea mica,am luat tratamentu dupa aceea am mers am facut analize am anemie feriptiva uneori simt ca nu respir bine sau ma sufoc,doamna doctor mi.a spus ca de la anemie am facut spasmofilie,ce imi recomandati?Se poate sa am ceva la aparatul respirator sau la plamani?Multumesc.

Raspunsuri (4)

ionut red

acum 12 ani

sunt momente in care sunt obsedata ca daca nu respir bine daca fac o criza si parca asa este am 21 de ani.

Iuli

acum 12 ani

Faci atac de panica. Nu ti se intampla nimic, e pe fond psihic. Controleaza-te si ignora. Ia magneziu obligatoriu!

ionut red

acum 12 ani

multumesc de raspuns

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Buna ziua

Sunt simptome care apar in cadrul anemiei feriprive. Urmati tratamentul prescris si o sa dispara si aceste simptome.
Sanatate multa.