Buna ziua

Boli respiratorii

Postata de GYNUTZA cu 13 ani in urma.

Acum cateva saptamani am avut o perioada in care aveam epistaxis o data la 2 zile dupa care nu s-a mai intamplat nimic,la un moment dat am ramas cu o senzatie de mucus in gat dar nu l-am luat in seama iar ieri am facut inhalatie cu apa cu sare si aseara m-am dus la baie si am expectorat putin sange,iar dimineata cand ma trezesc si ma duc la baie scuip mizerie din gat.Mentionez k acel mucus parca se scurge din nas.Azi dimineata am fost la medicul de familie si dupa simptome mi-a spus k as avea o sinuzita frontala si mi-a dat tratament cu augumentin,aerius si para sinus.Cand inghit ma doare in gat.Ce ar putea fi?Va multumesc

Raspunsuri (1)

Angela

acum 13 ani

ca sa nu ai dubii in diagnostic ,fa un renghen la plamini.ca sa excluda TBC,si fa analiza sputei la bacilul koh.