bube pe limba

Boli respiratorii Operatie gastro-intestinale

Postata de Nona27 cu 13 ani in urma.

Azi am observat ca pe limba(la baza langa omulet) mi-au aparut niste bube rosii nedureroase Cred ca au inceput intaii sa creasca pe gat si apoi s-au extins pe limba.In tot acest timp am avut senzatia ca ma supara o flegma dar defapt erau bubele cele care l e simteam.Ce pot sa zic..sunt destul de maricele rotunde si rosii.Limba arata ca o caracatita ..sunt foarte speriata..ce poate fi?stie cineva va rog?Multumesc

Raspunsuri (21)

Nona27

acum 13 ani

AM UITAT SA MENTIONEZ CA TOATA SAPTAMANA AM AVUT GURA USCATA ,ORICATA APA AM BAUT ,GURA ERA TOT USCATA..RECENT AM LUAT NISTE PASTILE DE SLABIT...OARE SA AIBE VREO LEGATURA?VA ROG SPUNETI-MI CE CREDETI CA INDICA ACESTE BUBE,CE BOALA AM?

Iuli

acum 13 ani

MERGI LA MEDIC!

vyo

acum 13 ani

Daca ai luat antibiotice recent poate asta e cauza!#Eu patesc asa cand iau unele medicamente!Sanatate si totusi du-te la un medic ca poate fi o ciupearca de la antibiotice si se intinde si pe esofag si apoi si cand inghiti apa te doare pana in stomac!Dar....fumezi?Daca da atentie la tigari!

Nona27

acum 13 ani

nu fumez..oricum am aflat deja ce e..am ceva probleme gastrointestinale

ale

acum 13 ani

AM O PROBLEMA AJUTATI-MA VA ROG

ale

acum 13 ani

AM SI EU BUBITE PE LIMBA ROZ SI SIMT LIMBA INGROSATA NU STIU CE E UNDE SA MERG?

Nona27

acum 13 ani

Habar nu am ce poate fi.Du te la medicul de familie si o sa iti dea trimitere unde tre sa mergi...dar te doare limba?simti ceva sau se vad doar?eu am aflat care e problema mea,pentru ca am fost la medic.bubitele de pelimba sint papile gustative si au aparut datorita unei afectiuni gastro intestinala.in cazul tau e posibil sa fie altceva din moment ce s o si inrosit limba..mergi la medic si apoi llasa mesaj sa stim si noi care o fost cauza :)

Nona27

acum 13 ani

Habar nu am ce poate fi.Du te la medicul de familie si o sa iti dea trimitere unde tre sa mergi...dar te doare limba?simti ceva sau se vad doar?eu am aflat care e problema mea,pentru ca am fost la medic.bubitele de pelimba sint papile gustative si au aparut datorita unei afectiuni gastro intestinala.in cazul tau e posibil sa fie altceva din moment ce s o si inrosit limba..mergi la medic si apoi llasa mesaj sa stim si noi care o fost cauza :)

ale

acum 13 ani

sunt ca niste buline putin denivelate nu sunt la acelas nivel cu limba si cand inghit ma deranjeaza este o senzatie ciudata.poate fi ceva grav mi-e frica, merg la dermato sa vad care e treaba si dac nu imi fac analize de sange.

Nona27

acum 13 ani

eu te inteleg dar tot nu stiu ce ai,pentru ca nu sunt medic :)...dar te sfatui sa mergi la doctor cat mai repede ca sa vezi ce boala ai..nu uita sa lasi comment dupa ce iti pune diagnosticul

Nona27

acum 13 ani

Eu te inteleg dar tot nu stiu ce ai,pentru ca nu sunt medic :)...te sfatui sa mergi la doctor cat mai repede ca sa vezi ce boala e..nu uita sa lasi comment dupa ce iti pune diagnosticul :) poate va fi de ajutor pentru altii in viitor...si recunosc ca sunt si eu putin curioasa :D

lili

acum 13 ani

sunt papilele gustative pe care le avem toti

racu adriana

acum 11 ani

acelea sint doar papile gustative

brittany

acum 11 ani

Azitazi am observat ca dupa ce am cantat la menricrofon mia aparut niste bubite pe limba va rog spunetimi un tratament sau de la ce miau aparut pentru a ma feri de ele

Florin

acum 10 ani

Si eu am aceasi problema , am niste bubite pe limba care ustura un pic , totul se rezolva usor cu igiena orala si dentara si daca aveti Glicerina boraxata. eu am 17 ani si am momentan aceeasi problema dar de 1-2 zile ma dau cu glicerina si aproape au trecut :D

anonim

acum 9 ani

imi poti spune te rog cum ti-au trecut acele bube? am aceeasi problema, de vreo 2 saptamani iau antibiotice, crezand ca am amigdalita

Ionut

acum 8 ani

Ce ai avut?

membru284862

acum 7 ani

Bubitele de la baza limbii(ca o caracatita cum ai spus tu) sunt papilele gustative ,ele se intind sre esofag si chiar mai mult.

Darius_Vasile

acum 4 ani

Nona27 ce fel de probleme gastrointestinale ai avut? Am aceeasi probleme ca si tine si in plus de asta am si o stare de tremur cand incerc sa stau in picioare sau oriunde altundeva fara sa depun efort. Daca ai rezolvat problema zi-mi te rog si mie ce au zis medicii sau ce analize trebuie facute.

Utilizator11635237417

acum 2 ani

Exact aceași problema o am și eu....și am acea flegma deja de mult timp...însă avea acum am observat bubițele

Pag 1 din 2