bronsita

Boli respiratorii

Postata de otilia07 cu 12 ani in urma.

Buna Ziua,
Am fost diagnosticat acum 3 saptamani cu bronsita, am luat Fromilid 500 , eurespal timp de 10 zile si azi am terminat tratamentu. Inca am dubii daca mam vindecat sau nu.
Parca atunci cand trag aer in piept(pana simt plamanii plini cu aer) imi vine sa tusesc la fel si cand dau aeru afara. Aceste simptome le aveam si inainte de tratament dar mai frecvente. Cand dorm ma trezesc transpirat pe spate. In perioada tratamentului am trecut printr-o operatie la deviatia de sept.
Ar fi trebuit sa treaca aceste simptome ? Ce ar trebui sa fac ? Sa mai iau antibiotice?
Mentionez ca si fumez dar maxim 4 5 tigari pe zi. De cand iau tratamentu nam mai fumat.
MUltumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

otilia07

acum 12 ani

am uitat sunt baiat chair daca useru e de fata