bronsita

Boli respiratorii Hipertensiune renovasculara

Postata de tereza1 cu 16 ani in urma.

in data de 05.02.2008, ma luat durea de gat si simteam ca ma arde in piept, acelasi simtom care lam avut si acum trei ani. Am fost la farmacie am laut Augumentin si septoline. Tot timpul simt un harit si expectorez: ce imi recomandati. Eugen

Raspunsuri (9)

tereza1

acum 16 ani

in data de 05.02.2008, ma luat durea de gat si simteam ca ma arde in piept, acelasi simtom care lam avut si acum trei ani. Am fost la farmacie am laut Augumentin si septoline. Tot timpul simt un harit si expectorez: ce imi recomandati. Eugen

terezia3

acum 16 ani

mergi totusi si la endocrinolog.sanatate multa

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Acum doua zile, am fost diagnosticata cu bronsita cronica acutizata. Ce tratament trebuie sa urmez?

simona312112347

acum 15 ani

Cel mai sigur ar fi sa va ofere tratament medicul care v-a pus diagnosticul. Oricum, in cazul bronsitei tratamentul trebuie urmat cu strictete si in totalitate intrucat complicatiile bronsitei va pot afecta pe termen lung.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am aceasta boala de mai multi ani si mi-a dat viata peste cap numai cine este bolnav intelege suferinta mea,de accea doresc sa ma contacteze persoana care sami dea informatii despre un eventual medicament.VA MULTUMESC.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cine imi poate da informatii despre acest medicament OLYMPIC STEM?si cum pot sa-l procur?VA ROG SA-MI RASPUNDETI

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Copilul meu are de 4 ani si a fost diagnosticat cu bronsita asmatiforma si pe langa antibioticul dat i s-a prescris si Prednison- 2 tablete la 12 ore. Am auzit ca acest medicament este foarte puternic si as vrea sa imi spuna cineva daca este indicat sa i-l administrez.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Dupa trei pneumonii,m-i s-a pus diagnosticul de bronsita spastica.tratamentul consta in miofilin si aerius,dar eu ma simt destul de rau si nu inteleg de ce obosesc asa tare(chiar si cand vorbesc) si de ce ametesc,am dureri de cap si de spate si ceafa.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea de 3 ani si 9 luni are bronsita de aprox. 3 saptamani. dupa 3 sapt de tratament cu augumentin, apoi cu ceclor doctorul mi-a prescris injectii deoarece a facut febra si rosu in gat. injectiile sunt ampicilina si gentamicina. va rog frumos sa imi spuneti si mie ce pot sa ii mai fac in conditiile in care dupa 2 zile de injectii ea are si acum febra.