Bronsita acuta

Boli respiratorii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am probleme cu respiratia nu pot sa trag aer in piept doctorii zic ca nam nimic la plamini

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

fiul meu in varsta de 2 ani si 8 luni a facut in prima saptamana de gradinita o bronsita foarte urata cu temp mare si stari de somnolenta.abia a mancat ceva mai mult lichid iar respiratia era foarte grea.tratamentul destul de agresiv cu injectabile si antibiotice l-a mai reanimat.nu am stiut ce forme urate poate avea bronsita

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fiica mea in varsta de 7 luni are bronsita cu o tusa foarte agresiva urmata de voma.acum ii facem inhalatie cu terbulin si budicort.problema e ca nu-i trece

Constantin239114454

acum 15 ani

buna seara as vrea sa va spun ca si noi avem aceeasi problema cu fetita de aproapeun an locuim in austria si aici si aici face inhalatie fetita la spital cu aparat pary boy si medicament sultanol da randament exista si spray special pentru inhalatie tot sunlanol se numeste dar nu este foarte puternic de aceea v-am scris pary boy cu sultanol e super multa sanatate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am inteles ca domnul doctor Silviu cONSTANTINOIU este cel mai bun doctor chirurg.Tatal meu a fost diagnosticat dupa endoscopie cu neo esogastric...Adica cancer la esofag.Acum urmeaza sa facem tomograful si trebuie neaparat operat.Va rog din suflet sa ma ajutati are doar 52 de ani.Va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am fost la un medic pneumofiziolog am facut o radiografie la plamani mi s-a spus ca am bronsita acuta si ca nu am nimica la plamani decat o simpla bronsita am luat tratament cu paxeladine si fromisil si biseptrim mi-a luat si sangele la analiza vzh tot si sputa printr-o analiza a sangelui medicii au spus ca nu am decat o bronsita am terminat tratamentul si inca mai elimin o flegma mucoasa si rareori sange ce trebuie sa fac va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Va rog frumos ,da-ti-mi un sfat ,am o tuse seaca de vreo 2 luni si mi se astupa respiratia mai ales seara cind tusesc ,cind respir noaptea horcai ca un porc,si ma doare ,am fost la medic si mi-a dat penicilina V,am luat .apoi am fost la alt medic si m-ia dat amoxicilina si un sirop de tuse le-am luat si nimic.Am 51 ani.ce sa fac?

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Bronsita este contagioasa ?