bronhopneumonie severa

Boli respiratorii

Postata de ppatrick2525 cu 9 ani in urma.

Ma poate ajuta cineva cu diagnosticul urmator: "Bronhopneumonie HDS exteriorizata prin hematemeta.Sindrom anemic sever. Soc hemoragic. Infectie cronica cu virus CITOMEGALOVIRUS . Sindrom de HEPATOCITOVIZA. Insuficienta hepatica acuta"

Persoana in cauza este de sex feminin , aflandu-se la terapie intensiva in coma indusa.

Daca va rog ati putea sa imi indicati un tratament pentru acest diagnostic. Orice parere este bine venita si de ajutor. VA ROG SA IMI DATI UN RASPUNS RAPID!

Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

Din moment ce persoana este internata intr-un cadru spitalicesc,sub stricta observatie si medicatie,dumneavoastra de ce cereti un tratament??? Daca cineva v-ar sugera sa-i administrati suc de mere,ca asa a zis,,X„ credeti ca aceste sfaturi v-ar fi de folos? Pe ATI sunt bine monitorizati pacientii,medicatia este administrata in functie de dg. Incercati sa va linistiti.