bolnava de mdr tb

Boli respiratorii

Postata de iuliana_86 cu 13 ani in urma.

Buna seara.Bolnavii de mdr tb care sunt bagati in acest program de medicamente gratuite.Vor beneficia in continuare de ele,ac***a in vedere ca s-au inchis multe spitale,este foarte costisitor ac***a in vedere acest tratament dureaza 1 an sau 2 ani depinde de boala fiecaruia.nu cred ca m-am exprimat corect. va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Aşa cum am mai spus (cu toate zvonurile legate de faptul că tratamentul în cazul TBC-ului nu va mai fi gratuit), tratamentul este şi ar trebui în continuare să fie gratuit.